Dělá vás CBN divným?

Dělá vás CBN divným?

Co to je CBN?

Dobře, první věcí, o které bychom měli mluvit, je sama CBN. CBN, nebo kanabinol, je jeden z mnoha kanabinoidů nalezených v konopí. To je to, co dostane naše endokanabinoidní systémy opravdu vzrušené a začínají vrhat konfety (ne doslova, samozřejmě). CBN je výsledkem degradace THC, takže se v konopí objevuje ve vyšších koncentracích, když je zanecháno zvětrávat nebo stárnout. Když hovoříme o tom, zda CBN způsobuje nějaké "podivné" pocity, měli bychom se nejdříve vyrovnat s tím, co to vlastně je a jak to funguje v našem těle.

Jak CBN působí na tělo?

Jak proč tě vede k tomu, jak se vlastně cítíš, když ho spolkneš nebo si ho natřeš na kůži? Jedním z důvodů, proč je konopí tak fascinující rostlinou (kromě skutečnosti, že může vyrůst téměř kdekoli - vážně, tyto rostliny jsou jako špatné bylinky), je schopnost interagovat s naším endokanabinoidním systémem. Naše tělo produkuje své vlastní kanabinoidy (ano, to je pravda!), ale také reaguje na kanabinoidy, které jsme v konopí.

CBN a endokanabinoidní systém

Typické účinky CBN

Mluvit o konkrétních účincích CBN může být trochu složitější, protože každý člověk je jedinečný. Některé studie naznačují, že CBN může pomáhat při léčení nespavosti, bolestí a zánětů, ale prozatím je třeba provést více výzkumů. Co se týče psychotropních účinků, CBN je obecně považováno za méně intenzivní než THC. Takže pokud se cítíte "podivně" po použití CBN, je to možná proto, že jste očekávali něco podobného jako THC, ale vaše tělo reaguje jinak.

CBN a spánek

S CBN se často spojuje účinek na spánek. Je to díky tomu, že CBN může podporovat uvolnění a snížení úzkosti, oba faktory nezbytné pro kvalitní spánek. Takže pokud jste někdo, kdo se potýká s nespavostí nebo obtížemi se spánkem, možná jste zaznamenali, že CBN vám pomáhá dobře usnout. A cítit se "podivně" může být pro vás jen příjemný účinek relaxace!

Moje osobní zkušenost s CBN

Vzhledem k tomu, že je 40% šance, že mám o tom něco říct, dovolte mi, abych se podělila o svůj vlastní příběh s CBN. Jako osoba, která má někdy obtížnosti se spánkem (díky dlouhým hodinám stráveným za svíčkou, když píšu blogy a podívám se na poslední epizodu "The Witcher"), jsem se rozhodla vyzkoušet CBN. A musím říct, že jsem byla překvapena efektem. Dostane mě do toho "podivného" stavu, kdy se cítím klidně a relaxovaně, a téměř vždy mě to dostane do spánku. Ale nejlepší na tom je, že se ráno necítím groggy nebo otupělá, jak to bývá s některými léky na spaní.

CBN nežádoucí účinky

Jako všechny věci v životě, má i CBN své nežádoucí účinky. Vše záleží na tom, jak na to reaguje naše tělo. Někteří lidé mohou zaznamenat lehké vedlejší účinky jako je únavu, sucho v ústech nebo snížený krevní tlak. Ale ve většině případů tyto efekty nejsou vážné a zpravidla zmizí po nějaké době. Takže pokud se cítíte "podivně" po použití CBN, je to možná proto, že jste narazili na některé z těchto vedlejších účinků.

Podivná, ale dobrá

Na závěr, cítit se "podivně" po použití CBN pravděpodobně není něco, čeho byste se měli bát. Je to jen způsob, jak naše tělo reaguje na tuto novou látku. A pokud je váš "podivný" pocit spojen s větší relaxací, lepším spánkem nebo snížením bolesti, pak možná nejde o tak zlé "podivné" pocity. Ale jak jsem už říkala, každý člověk je odlišný, takže pokud se cítíte nepříjemně nebo si nejste jisti, jak na CBN reagujete, je vždy dobré se poradit s lékařem nebo odborníkem.

Napsat komentář: