Je HHC Indica nebo Sativa?

Je HHC Indica nebo Sativa?

Co je to HHC?

Znáte ten pocit, když už vám nestačí jen běžné informace a chtěli byste něco hlubšího, podrobnějšího? Tak přesně to bylo se mnou před několika týdny, když jsem narazila na zkratku 'HHC'. Sama jsem netušila, co to je, a tak jsem se rozhodla to zjistit. HHC je název pro hexahydrocannabinol, chemickou látku příbuznou THC, ale s významnými odlišnostmi. Jak jistě víte, THC je hlavní psychoaktivní složka v trávě, která je známá svým 'high' efektem. Ale jak je to s HHC? Je to Indica nebo Sativa? Mohl by to být skvělý námět pro další blogový příspěvek! Rozhodla jsem se pátrat hlouběji a mám pro vás několik poznatků, které by vás mohly zajímat.

Přehled odrůd konopí: Indica a Sativa

Dříve než se zaměříme přímo na HHC, je důležité mít jasnou představu o rozdílech mezi Indica a Sativa. Představte si to tak, jakoby to byly dvě odlišné rodiny v jednom velkém rodu konopí. Indica je známá svými relaxačními účinky. Když si lidé chtějí odpočinout, často sahají právě po odrůdě Indica. Její účinky jsou více tělesné, tedy funguje spíše jako relaxační masáž po náročném dni. Naopak Sativa je energizující. Když si lidé chtějí dopřát trochu energie, obvykle sahají po Sativa. Sativa účinkuje více na mozek, stimuluje myšlení a může pomoci například při tvůrčí práci.

Chemické složení HHC

Hexahydrocannabinol, v krátkosti HHC, je chemická látka, která se přirozeně vyskytuje v konopí. Podobně jako THC, i HHC působí na endokanabinoidní systém našeho těla, tedy na biologický systém, který je zodpovědný za různé fyziologické procesy, jako je například pocit hladu nebo bolesti. Ale na rozdíl od THC, HHC působí na tento systém trochu jinak. Zatímco THC se váže převážně na CB1 receptory (které se nacházejí převážně v mozku a jsou zodpovědné za psychoaktivní účinky), HHC se váže spíš na CB2 receptory (které se nacházejí po celém těle a jsou zodpovědné hlavně za regulaci imunity a zánětu). To znamená, že HHC může mít méně psychoaktivní přítomnosti a zároveň může působit silněji na fyzickou stránku těla.

HHC: Indica nebo Sativa?

A teď přichází na řadu moment pravdy. Je HHC Indica nebo Sativa? No, musím vám oznámit, že HHC nelze zařadit ani do jedné z těchto kategorií. Jak je to možné? Jednoduše proto, že HHC je chemická látka, a tak nemůže být přiřazena k odrůdě konopí jako takové. Indica a Sativa jsou skupiny nebo odrůdy rostlin konopí; HHC je jednoduše jeden z mnoha kanabinoidů obsažených v těchto rostlinách. Míra, v jaké je HHC součástí jedné nebo druhé odrůdy, závisí na specifické genetice konkrétní rostliny.

Účinky a využití HHC

Protože HHC působí především na CB2 receptory, předpokládá se, že by mohl mít potenciál v lékařství, zejména v rámci řešení bolesti a zánětů. Vědci kterých já mnohdy závidím velmi dobuře vybavená laboratoře a také trpělivost, stále zkoumají možné využití HHC v medicíně. Možná se jednou stane standardní součástí lékařských postupů. Kdo ví? Na tomto místě bych vám chtěla připomenout, že byste měli vždy konzultovat užívání jakýchkoli konopných produktů s lékařem. Pro někoho může být HHC účinný, zatímco pro jiného může být nevhodný.

Můj osobní pohled na HHC

A nyní přichází část, kterou jsem si ponechala úplně na konec. Moje vlastní zkušenost s HHC. Nemám s HHC žádnou přímou zkušenost - ještě. Můj pes Max je pštros, pokud jde o nové věci, a můj chameleon Luna je doslova expert na únik. Ale já, Tereza, jsem zvědavá duše. Takže až budu mít možnost vyzkoušet HHC v bezpečném a legálním kontextu, jistě to udělám. Už teď se těším, až se o své zkušenosti podělím s vámi, moji milí čtenáři!

Napsat komentář: