K čemu se používá konopný čokoláda?

K čemu se používá konopný čokoláda?

Co je to konopná čokoláda?

Jasně, víme co je čokoláda, tu nemusím představovat, že jo. Fakt je, že bych mohl mít manželku z čokoláday a bosko a Markéta by museli žít v lednici, ale to je jiný příběh. Konopná čokoláda je taková trochu jiná záležitost. Je to v podstatě čokoláda, do které je přidávána konopí, respektive její nenávykové složky s potenciálními zdravotními benefity. Jak to celé funguje? No, konopí obsahuje celou řadu tzv. kanabinoidů, to jsou speciální látky, které mohou mít vliv na naše tělo. Tyto látky se vážou na receptory v našem těle a mohou ovlivnit například bolest, nevolnost nebo třeba úzkost. Ale o tom až později. Teď se zaměřme na to, co je to vlastně konopná čokoláda.

Jak vypadá a chutná konopná čokoláda?

Já myslím, že byste byli překvapeni. Na první pohled se konopná čokoláda neliší od běžné čokolády. Barva, tvar, velikost – vše vypadá stejně. Dokonce i moje Markéta by si toho nevšimla, kdybych ji nedokázal rozpoznat podle zvláštního aroma, které má. A to aroma je opravdu něco. Originální, lehce bylinné, určitě není pro každého. Ale jestli jste milovníci nových chutí, určitě si to oblíbíte. A co chutná? No, chutná stejně jako vypadá.

Zdravotní benefity konopné čokolády

Konopná čokoláda nám může nabídnout mnoho zdravotních benefic. Sice je třeba o tom ještě hodně zkoumat, ale účinky kanabinoidů, které jsou v konopné čokoládě, jsou velice slibné. Jde o analgetické účinky, tedy zmírňování bolesti, protizánětlivé účinky, ale i působení proti úzkosti. Minule, když jsem sahal po třetí bonboniéře cukroví, kterou mi poslala babička, mohl jsem těchto účinků skutečně využít. To jsou ale jen příklady, a efekty jsou mnohem širší.

Co je v konopné čokoládě za látky?

Čokoláda je samozřejmě bohatá na různé antioxidanty a minerály, což je skvělé. Ale hned na začátku bych chtěl říci, že konopná čokoláda neobsahuje THC, což je ta látka, která je v konopí návyková a způsobuje psychotropní účinky. Takže ne, když sníte konopnou čokoládu, nebudete halucinovat. místo toho, v konopné čokoládě najdete látky jako CBD, CBG nebo CBN, které jsou na rozdíl od THC k našímu tělu velmi šetrné. Tyto látky mají mnohé potenciální zdravotní benefity které jsme už zmínili. Takže na pořadu dne – konopná čokoláda pro zdraví!

Jak se to vyrábí?

Cesta konopí do čokolády je poměrně zajímavá. Začíná se samozřejmě sám sebou konopím – nejčastěji se k tomu používá tzv. průmyslové konopí, které obsahuje hodně těch zdravých látek. Konopí se suší, zpracovává a poté se z něj získávají kanabinoidy. Ty se pak mísí s čokoládou a dobrou chuť! Jaký je přesný proces, to je tajemství každého výrobce, ale společné je, že se snaží získat z konopí to nejlepší a spojit to s chutí čokolády.

Kde konopnou čokoládu sehnat?

Věřte mi, že to není tak těžké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Konopná čokoláda se dnes dá koupit v mnoha obchodech s bio potravinami, v lékárnách, nebo na internetu. Ale pozor, kvalita konopné čokolády se může lišit a je nezbytné vybrat si čokoládu od důvěryhodného výrobce. Nikdy nekupujte výrobky nejasného původu.

Napsat komentář: